Kategorie a hledání
Kategorie a hledání
Kategorie a hledání

Reference

Výměna oleje v automatické převodovce

IMG_1716.jpg

Výměna oleje na šestistupňové převodovce DSG

Model vozu- Škoda Octavia RS, 162kw

Služba zahrnuje výměnu filtru, oleje a přidání aditiv. Pravidelné výměny oleje mohou prodloužit životnost převodovky a slouží jako prevence před vznikem různých poruch, jako je škubání, cukání a nepravidelné řazení převodovky. Standartně by se měl olej měnit každých 60 000 km. 

Pokud Vás zajímá více informací o naší práci, sledujte naše Facebookové stránky nebo Instagram @zpautomatics.

Výměna oleje v automatické převodovce

superb 1.jpg

Výměna oleje v šestistupňové převodovce DSG,

Model vozu- Škoda Superb

Rok výroby- 2010

 

Repase hydrodynamického měniče vážícího 150 kg

IMG_7237.JPG

Do našeho portfolia v oblasti oprav automatických převodovek, už dávno nepatří jen automobilový průmysl. Dokážeme uspokojit i velice náročné zákazníky, například z oboru důlního průmyslu. Tento hydrodynamický měnič vážící něco málo přes 150 kg byl zrepasován.

Průběh testu elektromagnetu ( solenoidu ) na testovací stolici

IMG_7203.JPG

Průběh testu solenoidu na testovací stolici od firmy hydratest.

Správnou funkčnost automatické převodovky je nesmírně závislá na jejím ovládáním. Ovládání zajštují elekromagnety ( solenoidy ), které pohybují pístky, ty následně přenášejí tlak oleje do jednotlivých sekcí převodovky. Testujeme veškeré typy elektromagnetu ( solenoidu ), k tomu nám napomáhá nejmodernější zařízení od firmy Hydratest. Timto zařízením  disponujeme jako jediná firma v ČR. 

Ukázka částí hydrodynamického měniče

IMG_7198.JPG

Ukázka částí hydrodynamického měniče. Naše firma se specializuje na generální opravy hydrodynamických měničů. Touto oblastí se zabýváme již od roku 1998. Dnes jako jedna z mála Českých firem provádíme generální opravy hydrodynamických měničů (hydroměničů), a to na všechny typy automobilů. 

Výměna převodového oleje v automatické převodovce u BMW 428i s převodovkou 8HP

IMG_7135.jpg

Výměna převodového oleje v automatické převodovce u BMW 428i s převodovkou 8HP 

Porsche Panamera 4.8 S r.v. 2012 400 KW

IMG_1583.JPG

Výměna oleje a servis automatické převodovky u Porsche Panamera 4.8 S r.v. 2012  400 KW. 

Mercedes S550i, AMG, převodovka 722.9+ (4matic)

IMG_1467.JPG

Z převodovky se ozývaly cizí zvuky. Po demontáži zjištěno větší poškození mechanické části převodovky a rozpadnutá klec kuželíkového ložiska v rozdělovací části převodovky. Z hlediska specifičnosti převodovky 722.9+, byla oprava finančně i časově náročná.  

Chevrolet Camaro, 5.0i, r.v.82, převodovka 4L60

IMG_1411.JPG

Vozidlo bylo zcela nepojízdné. Po rozložení převodovky byl zjištěn velký rozsah poškození. Následovala kompletní oprava převodovky.

Spektrum opravovaných vozů

komplet.jpg

Ukázka našeho spektra značek, které opravujeme. Oprava hydrodynamických měničů, hydraulických rozvaděčů i kompletních oprav automatických převodovek.

Testovací stolice hydraulických rozvaděčů

web 6.jpg

Jako jediná firma v ČR vlastníme tuto nejmodernější seřizovací a zkušební  stolici pro hydraulické rozvaděče. 

Při testování moderních elektronicky řízených rozvaděčů (mechatroniku) převodovky je dnes velice důležité, aby hydraulika a elektronika (solenoidy) byla přesně nastavena a seřízena před samotnou montáží do automatické převodovky.
Dnešní technologie a většina výrobců zavádějí 6, 7, 8 a více rychlostní automatické převodovky, které jsou velice citlivé na přesné seřízení. V dnešních rozvaděčích se používají řízené elektromagnety, které ovládají konkrétní spojkové koše. Tyto solenoidy musí být dokonale seřízeny a kalibrovány, aby zajistili správné řazení.

Při testu hydraulického rozvaděče je na obrazovce testovací stolice zobrazen graf, na kterém jsou data požadovaná (kalibrovaná) a data aktuální ze zkoušeného rozvaděče, tudíž je jednoduché rozpoznat nesprávnou funkci testovaného rozvaděče.