Rychlý kontakt

ZP automatic s.r.o.

Telefon:+420 732 888 688
(Servis a opravy převodovek)
(Test. a opravy mechatroniku)

E-mail: info@zp-automatic.cz
Web: www.zp-automatic.czKontaktní formulář

Oprava a repas převodovky

Opravy automatických převodovek se provádějí převážně z důvodu prokluzu rychlostních stupňů, nebo rázovitého řazení. Je nutné si uvědomit, že oprava automatické převodovky je většinou rozsáhlý servisní úkon, tudíž je nutné počítat i s finančně nákladnějšími nároky. Proto dodržování pravidelné výměny převodového oleje by mělo být samozřejmostí.

Níže uvádíme několik aspektů, které "napomáhají" k rychlejšímu opotřebení obložených a ocelových lamel, těsnících kroužků, kluzných pouzder, jednotlivých kovových součástí převodovky, hydraulických rozvaděčů a v neposlední řadě převodový olej, který tak jako každá věc stárne a ztrácí své vlastnosti.

Nejčastější příčiny:

  • provoz vozidla v městském provozu, kdy převodovka často řadí
  • provoz vozidla v prostředí, kde okolní teplota je vyšší než 32°C
  • časté využívání vozidla k tažení těžkých nákladů
  • provoz vozidla v prašném prodtředí
  • provoz vozidla v horském prostředí

Tyto náročné podmínky způsobují přehřátí převodového oleje v automatické převodovce, kde poté ztrácí kapalina svoji základní mazací vlastnost a dochází k rychlejšímu opotřebení součástí převodovky. Pravidelným servisem můžete předejít rozsáhlému poškození převodovky. 

Naše firma přistupuje k opravám, potažmo k servisu automatických převodovek zcela profesionálně a to hlavně z důvodu špičkového vybavení pro opravy automatických převodovek, které zaručuje maximální životnost převodovky. Jako jediná firma v České republice vlastníme testovací stolici (Hydra-test) pro odzkoušení hydraulického rozvaděče (mechatroniku), která graficky znázorňuje správnost řazení a také stolici pro opravu (repase) hydroměničů, tudíž po opravě můžeme zaručit kvalitní řazení a dlouhodobou funkčnost automatické převodovky.